Değerli Empati Dostu,

 

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği olarak 13 Şubat 2009’dan bu yana toplumda fayda yaratmak adına eğitim, sosyal sorumluluk ve kültürel alanlarda Gaziantep kentine değer kazandırmaya devam ediyoruz. Gaziantep’in Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerinde 32 derslikli iki ilkokul yaptırıp Millî Eğitim Bakanlığına bağışlayarak 3.620 mezun, 3.370 okula devam eden çocuğun nitelikli bir eğitim ortamına kavuşmasını sağlamış bir derneğiz. Halen Şehitkamil Empati İlkokulu ve Şahinbey Empati İlkokulu’nun aile birlikleri ve idarecileri ile iş birliği içinde, her iki okulun eğitim kalitesini en üst seviyeye çıkarmak adına süreçlerde aktif rol almaya, sorumluluk üstlenmeye devam ediyoruz.

Pandemi dönemiyle birlikte başladığımız ‘Online Eğitim Desteği’ kapsamında Okul Destek Derneği ile iş birliği içinde toplam 307 öğrencinin Matematik, Fen ve İngilizce alanlarında destek almasını sağladık. Bugün güncel olarak destek alma ihtiyacı olan öğrenciler, eğitim içeriğine ve desteğe ulaşmaya devam ediyor. ‘Burs Fonu’ ile ihtiyaç sahibi çocukların ve gençlerin akranları ile eş ve onlar kadar iyi koşullarda eğitim almasına katkı sağlamak için 65 öğrencinin düzenli burs desteği almasını sağlıyoruz.

Tüm bu çalışmaların yanında, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği olarak, kurumsal iş birliklerini önemsiyor, sürdürülebilir bağışçılığın sağlanması adına her çalışma konusuna dair çözüm bulmak için ilgili paydaşlar ile birlikte üretmeye özen gösteriyoruz. Kurum ve sivil toplum kuruluşları ile toplum yararını merkeze koyan projeler üretmeye devam ediyoruz.

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Şehitkamil Belediyesi,  Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi, Sanko Üniversitesi, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV Vakfı), Gaziantep Yardım Vakfı, Okul Destek Derneği, Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Gaziantep Şubesi, Gaziantep Yesemek Rotary Kulübü, Şahinbey Lions Kulübü, Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi iş birliği yapılan kurum ve sivil toplum kuruluşlarından bazılarıdır.

Akbank, Garanti Bankası, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Sanko Holding, Gülsan Holding, İmam Kayalı Holding, Acarsan Holding, Torkut Ambalaj, Şireci Tekstil, Audi, Renault, Dap Yapı, İst-Life Yapı, Beyaz Butik, Nurus, Hışvahan bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizde bizlerle iş birliği yapan ve projelerimize destek veren kurumsal bağışçımız olan şirket ve kurumlardan bazılarıdır.

2009 yılından bu yana, yüzden fazla kurum, kuruluş, binlerce bireysel bağışçı ile çocukların ve gençlerin yaşamlarında daha iyi ve daha yeterli imkanlara kavuşmasına yönelik özen gösteriyor ve emek veriyoruz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen kurumlara ve bireysel bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.

Bu emeğin sürdürülebilir olması için siz kıymetli destekçilerimizin yanımızda olmasını temenni ediyor, sizi düzenli bağışçılarımız arasında yer almaya davet ediyoruz. Detaylı bilgi ve iş birliği konuları için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

 

Saygılarımızla.

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği

İletişim için;

Pelin ATKIN

Dernek Sekreteri

0 530 928 55 65