Etkinliklerimiz

1. Geleneksel Empati Yılbaşı Alışveriş Şenliği

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği tarafından Gaziantep’te ilk kez gerçekleştirilen ve geliri eğitime bağışlanacak olan Empati Yılbaşı Alışveriş Şenliği Teymur Continental Otel’de gerçekleştirildi.

Yılbaşı öncesi 25-26 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Empati Yılbaşı Alışveriş Şenliği’nden elde edilen gelir yine eğitime harcanacak. 2013-14 eğitim öğretim yılında kapılarını öğrenime açan Empati İlkokulu’nun giderlerini karşılamak amacıyla düzenlenen şenlik,  ziyaretçi akınına uğradı. Şenliğe Gaziantep’in yanı sıra İstanbul ve çevre illerden birçok firma katıldı.

Empati Yılbaşı Hediye Şenliği’ne katılan firmalardan bazıları: Bretz, Dream Home, Koleksiyon Home, Armaggan, Beymen, Big ZK Dreams, Bristol, Design Elti’s, Doremix, Ferhat Ozansoy, G.E.O Global Eğitim Organizasyonu, Gül Güler, Kids Story, Minik Atölye, Nazlı Ceylan, Nurus, Nurten Ceylan, Orijin Saat, Rolex, Persan Piculet, Pierre Cardin, Primemall, Swarovski, Sisters Home, Vakko, Kalori, Zahittin&Bülent, Times-Arı Optik, Batik, Küçük Mucizeler Dükkanı, MAC Sanko Park, Makupas, Network, Prenses Tasarım, Regnum SPA, Tantitoni, White Aksesuar…

Binlerce hediyelik eşyanın bir çatı altında sergilenerek satışa sunulduğu şenliğin açılışı, Gaziantep Valisi Erdal Ata’nın eşi Nazan Ata, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun eşi Seval Fadıloğlu, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu’nun eşi Jülide Konukoğlu, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Pınar Topçuoğlu ve dernek üyeleriyle gerçekleştirildi.

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin kuruluş amaçlarına uygun olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ve eğitime yönelik çalışmalarında önemli ilklere imza attığını ifade eden Dernek Başkanı Pınar Topçuoğlu, “Empati İlkokulu’nun yapımı için birçok etkinlik düzenledik ve bunların her birisi Gaziantep için bir ilkti. Buradan elde edilen gelirlerle okulumuzu tamamladık. Bu etkinliğimizin geliriyle de okulumuzun eksik araç ve gereçleri, öğretmenlerin hizmet içi eğitim kurslarına katılım giderleri, başarılı öğrencilere burs verilmesi ve okulun diğer giderleri karşılanacak.” dedi.

Topçuoğlu şunları söyledi: “Empati Derneği olarak bizim için 2013 yılı çok güzel geçti. Çünkü belli bir amaç için yola çıkmıştık. Bu amacımız okul açıp eğitime destek olmaktı. Nitekim 2013 yılı içerisinde 850 öğrencinin eğitim gördüğü okulumuzu hizmete sunduk. Şimdi de derneğimizin yaptırdığı okulumuzun eksiklerini tamamlamak için çalışıyoruz. Bu anlamda yılbaşı etkinliğimiz de gayet keyifli geçti. İyi bir bağış topladık ve böylelikle okulumuzun eksiklerini tamamlamış olacağız. Biz dernek olarak empati yaparak bu derneği kurduk ve empati adına yakışır işler yaptığımızı düşünüyorum. Öte yandan bizim sürekli destek olduğumuz gruplar var. Eğitim derneği olduğumuz için eğitim alanında yaptıklarımızla ön plana çıkıyoruz ama onkoloji hastanesindeki çocuklara, kimsesiz çocuklara, kadın sığınma evine ve bunların yanı sıra ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza desteğimiz var. Sadece Empati Okulu’nda değil üniversitede okuttuğumuz öğrencilerimiz var. Birçok anlamda çok göz önünde olmasa da destek çalışmalarımız oluyor.”

Dream Home Yetkilisi Melahat Döş, “Dernek çok başarılı bir iş çıkarmış ve gelirin çocuklar için kullanılacak olması çok güzel. Bir daha böyle bir etkinlik olursa seve seve katılabiliriz.” dedi.

Armaggan firması yetkilisi Güliz Haymanalı ise “Böylesi kaliteli bir ortamda bu derece anlamlı bir sosyal sorumluluk projesinde yer almak mutluluk verici. Burada çok özel Gaziantepli insanlarla tanıştık ve güzel ilişkiler kurduk. Biz firma olarak birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alıyoruz. Derneğin yapmış olduğu bu etkinliği bu yüzden takdir ettik. Pınar Topçuoğlu’na ilgisinden dolayı ve bize bu teklifi sundukları için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yine İstanbul’dan katılan Nurten Ceylan Kürk ve Deri firması yetkilisi Nurten Ceylan ise “Ben bu etkinlik ile Gaziantepli hanımların ne kadar çalışkan, ne kadar bilinçli ve birikimli olduğunu gördüm. Bu yüzden yaptıkları çalışmalardan ötürü kendilerini kutluyorum. Böylesi elit bir organizasyon içerisinde İstanbul’da mı yoksa Gaziantep’te mi olduğumu anlamadım. Bu ülkenin sadece İstanbul’dan ibaret olmadığını görmüş olduk ve çok güzel bir amaca hizmet etmiş olmanın mutluluğunu yaşadık.” ifadelerini kullandı.

2 gün süren şenliğe Gaziantepliler büyük ilgi gösterdi. Başkan Pınar Topçuoğlu “Başta yönetim kurulu ve üyeler olmak üzere, şenliğimize gelen konuklara, katılımcı firmalara bizi yalnız bırakmadıkları, bize inandıkları için çok teşekkür ediyorum. 2014 yılının daha iyi olacağını ümit ediyoruz. Herkesin 2014 yılını mutlu bir şekilde geçirmesini ve ülkemiz için iyi bir yıl olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.