Etkinliklerimiz

13. Genel Kurulumuzu Gerçekleştirdik

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği olarak 13. Genel Kurulumuzu 03.03.2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Genel Kurulumuz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ve aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

6.ve 7.dönem faaliyet raporu ve bütçe raporunun paylaşılmasının ardından, divan başkanı Zeynep Konukoğlu’nun 8.dönem yönetim kurulu asil ve yedek, 8. Dönem denetim kurulu asil ve yedek listelerini paylaştığı listeler oybirliği ile kabul edildi.

8. Dönem yönetim kurulu başkanlığına Ceren Uğurluer, başkan yardımcılığına Elif Çetindağ, sekreter üye görevine İdil Muhittinoğlu, saymanlık görevine Elif Kaya ile Zeynep Küçükcan ,Tuğba Muhittinoğlu, Pınar Doğan ,Demet Ongun , Müge Tezel, Emine Mazıcıoğlu, Ezgi Şireci yönetim kurulu üyesi görevlerine oybirliği ile seçildiler.

İlk olarak söz alan, 6 ve 7.dönem başkanımız Hale Konukoğlu yaptığı duygu dolu konuşmada “13 Şubat 2009’da on genç kadın şehrine, büyük resimde ülkesine hizmet etmek üzere bir araya geldik. Heves enerjisi ile yaptığımız her proje faydaya dönüştükçe bizlerin de şevki arttı.13.yılın sonunda, kendimi evladını şehir dışına okumak için yolcu eden bir anne gibi gördüğüm şu an da eminim ki o çocuk artık büyüdü. Yeni başlangıçlara yer açabilmek, yeni yolculuklara çıkabilmek, yeni yerler, yeni yolcular tanıyabilmek sadece kendimize değil, başkalarına da bu imkânı verebilmek için şimdi bayrağı devretme zamanıdır. Kalpten kalbe ince bir yol bizleri buluşturdu. Yeni dönem başkanıma ve nezdindeki yönetim kuruluna sonsuz başarılar diliyorum ve emanetimizi el üstünde tutup, sahip çıkacaklarına en ufak bir şüphem yoktur, yolunuz, yolumuz açık olsun!” diyerek sözlerini tamamladı.

8.dönem başkanımız Ceren Uğurluer yeni yönetim kurulu başkanı olarak yaptığı konuşmasında “Bugün kıymetli bir emaneti devralmak üzere çıktım bu kürsüye, 2009 yılında ilk adımlarına ortak olduğum derneğimiz üç yürekli başkan ve üyelerimizle bu günlere geldi. Hep birlikte yüzlerce insanın hayatına dokunduk ve dokunmaya da devam edeceğiz. Görev aldığımız bu yeni dönemde her bir üyemizin daha iyi çalışmalar yapmak için tüm kalbiyle ve enerjisiyle emek vereceğine şüphem yok. Dünya değişiyor, şartlar değişiyor, adapte olmak zorunda olduğumuz “pandemi” gibi bir dönemi yaşıyoruz. Ancak her güç dönem devinimleri, yeni akımları, farklı bakış açılarını da beraberinde getirir. Bu inançla dileğim daha aydınlık günleri birlikte kucaklamak.

Bu kıymetli ve zor görevi devralırken, sözlerime; her zaman minnet ve sevgiyle bağlı olduğum Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak son vermek istiyorum. Devrimlerinin bekçisi olan bizler, çocukların, gençlerin eşit şartlara kavuşabilmesi, Cumhuriyet kazanımlarının korunabilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Çalışmak zorundayız! Onların emanetini bizlerin yetiştirdiği, yetişmesine vesile olduğu evlatlara teslim edeceğiz. Yeni dönemimizin hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

4.ve 5.dönem başkanımız Zeynep Konukoğlu ve kurucu başkanımız Pınar Topçuoğlu, Hale Konukoğlu nezdinde 6.ve 7.dönem yönetim kurulu üyelerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler, 8.dönem başkanımız Ceren Uğurluer nezdinde yeni dönem yönetim kuruluna da bundan sonraki çalışmaları için başarılar dilediler.