Etkinliklerimiz

5. Geleneksel Empati Alışveriş Şenliği

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin 5.Geleneksel Empati Alışveriş Şenliği 07- 08 Aralık 2017 tarihinde Teymur Continental Otel’de gerçekleştirildi.

Geleneksel Empati Alışveriş Şenliği’nin açılış töreni Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, Sanko Holding Onursal Başkanı Sayın Abdülkadir Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeki Konukoğlu, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Sayın Mustafa Topçuoğlu ve eşi Sayın Dilek Topçuoğlu, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Sayın Adil Konukoğlu ve eşi Sayın Jülide Konukoğlu, Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ziya Yılmaz ve eşi Sayın Filiz Yılmaz, İstlife Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Naci Topçuoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hakan Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Cengiz Konukoğlu, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Sayın Zeynep Konukoğlu, Sayın Füsun Koçer, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerin katılımı ve kurdelenin kesilmesi ile başladı.

Açılış törenine Şehitkamil Empati İlkokulunda okuyan sevimli öğrencilerimizin katılımı bizleri mutlu etti. Minik öğrencilerimiz, açılışımızı onurlandıran protokolümüzün değerli üyeleri, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin Yönetim Kurulu ve üyeleri ile salonda bulunan firmalarımız ve misafirlerimiz, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulundular ve İstiklal Marşımızı söylediler.

Açılış törenimiz değerli protokol üyelerimizin 5. Empati Alışveriş Şenliği’ne katılan firmaların stant ziyareti ile devam etti. Açılış töreninin sonunda ise Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin Empati Derneğinin şehre çok büyük farkındalık kattığını belirterek, “Ben öncelikle gönüllülük, sosyal sorumluluk adına önemli bir marka olan şehrimizle, ülkemizle gurur duyduğumuz Empati Derneğini kuran ve bugüne kadar getiren bütün herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün Zeynep Hanım bu işin başında ve yönetim kurulunda çok büyük bir destek var. Bu gördüğünüz güzellikler de şehrin markalaşması ve markaların şehre gelmesi adına çok büyük farkındalık oluşturuyor. Şu anda çok yüksek bir memnuniyet var. Bunun sonucunda çıkan şey çok daha önemli. Empati’den gelen çocuklarımızın gözündeki ışığı, enerjiyi, heyecanı, ailelerindeki özgüveni görüyoruz. Bu nedenle yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu, sosyal sorumlulukla çocuklara dokunmanın, şehrin eğitim ihtiyacının ne kadar olduğunu bize gösteriyor. Yapılan okullarla verilen desteklerle Empati artık Gaziantep’te değil, Türkiye’de ve uluslararası boyutta bir marka olma, güçlü bir sivil toplum olma yolunda hızla ilerliyor” şeklinde konuştu. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adil Konukoğlu ise “Empatinin yapmış olduğu bu etkinliği gönülden destekliyorum. Çünkü burada elde etmiş olduğu gelirlerle şehrimize iki okul kazandırdılar. Bu organizasyonu yaptıkları için öncelikle tüm dernek üyelerine ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Tabi ki bu tarz yapılan organizasyonların içinde yerli ürünlerin olması, yerli ürünlerinde ön plana çıkması özellikle Gaziantep’teki firmalarımızın kendilerini tanıtma fırsatı bulmaları, gerek mobilya da gerekse küçük objelerde olsa nelerin ortaya çıkması beni çok memnun etti. El sanatları bu şehrimizin temel taşlarından bir tanesi şuanda da bunun ortaya çıkarılmasında bu tip organizasyonların çok faydası var. Ben seneye tekrarını yapacakları bu organizasyonu şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum. Buradaki katılan bütün firmalara bol kazanç diliyorum. Çünkü onların kazandıklarının bir kısmı Empati Derneğinin yapmış olduğu okullara bağışlayacaklar. İnşallah buraya getirdikleri bütün ürünleri satarlar. Gelecek yıl da daha fazla ürünlerle katılırlar” ifadelerini kullandılar.

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Sayın Zeynep Konukoğlu sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini söyleyerek, “Biz Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in izinde gidiyoruz. Görünüşte 30 kadınız ama arkamızda görünmeyen çok yürek var. İnşallah bu katlanarak büyür ve daha birçok eğitim projesine katkımız olur. Buradaki firmalar çok memnun. ‘İstanbul ile kıyasladığımız zaman Gaziantep bize ev sahipliği yapıyor. Biz buraya misafir olarak geldik’ diyorlar. Bu sözler bizi çok gururlandırdı. Hep böyle devam etsin, bizde daha birçok güzel projeye imza atalım. Fatma Şahin başta olmak üzere tüm destekçilerimiz arkamızda olduğu sürece bizim yapamayacağız hiç bir şey yok” diye konuştu.

07- 08 Aralık 2017  tarihlerinde yapılan ve 2 gün süren Alışveriş Şenliği bu yıl geçen yıllardan farklı olarak söyleşiler ve work- shoplarla daha zengin bir program ile ziyaretçilerimize keyifli anlar yaşattı. Şenliğimize gönüllü olarak katılarak bize destek olan konuşmacılarımızdan, Seam Academy Kurucusu Sayın Barış Çunguroğlu “Wellness ve Sağlıklı Yaşam”, Fit in Time’ın kurucusu Sayın Muhittin Kaan Kocatepe, “Sağlıklı Yaşam ve Spor”, Moda Editörü Sayın Mert Aslan “Moda ve Stil”, Tamamlayıcı Tıp Uzmanı ve Brennan Healing Science Eğitmeni Sayın Sintia Mazon “Bedenimiz Bize Neler Anlatıyor”, Ressam Elif Karadayı “Resim ve Sanat”, ekranların sevilen yüzü Sayın Gül Gölge Saygı “Kadına Dair” konularında misafirlerimiz ile çok kıymetli bilgiler paylaştılar. Ayrıca Florist Bige Sualp’ın eşliğinde misafirlerimiz kapı süsü ve yılbaşı sofraları için masa süsü tasarlayarak keyifli zamanlar geçirdiler.

Dap Yapı Holding ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ve etkinlik sponsorluğunu By Mehmet Organizasyon’un yaptığı 5.Geleneksel Empati Alışveriş Şenliği’mize Sponza, Fideko Furniture Design, AYN DESİGN, S9 Boutique, Yatsan, ADL, Üsküdar Antik, Ottica Optik, C&M Hayal Evi, Ahmet Erarslan, Sisters Home Boutique, Antep Sepeti, Allure, Beymen, Edwards&Brooks Brothers, EkipSaçkolik, GEO Global Eğitim Organizasyonu, Glam by Burcu, Hathi – Sinem Güven, Kalori Gıda, La Merv, Love Your Body, Minikatölye, Madam Seta İpekçilik, Nenuphar Atelier, Oxo İnvesment – London, Poetique Home, Prenses Tasarım, Perspective Rabia Kurşun, Sadekar Mücevherat, Sega Jewels, Selin Ecer, Sorbe ,Stephenia Gift & Chololate, Swarovski, The RUF, Things, Voel – Seyra İncioğlu, Yeşim Diamond, ZK Dreams, Zukka Kitap & Kahve, Pine – mine, Seluna, Garage Organics – Ahmet Çoban, Ayşe Burcu Kaya, Kırk 3 Tasarım, Glowing Diaries, Handmade Deniz Samlı, Yaya Boutigue, Hurom, Nispetiye Dent, Fit İn Time İbrahimli Şubesi olarak Türkiye’nin birçok ilinden gelen birbirinden değerli markalar katılarak bizlere ve eğitime destek verdiler.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da geliri yeni eğitim projelerine harcanacak olan 5. Geleneksel Empati Alışveriş Şenliği Gaziantep, İstanbul, İskenderun, Antakya ve Türkiye’nin birçok ilinden gelen eğitim gönüllüsü dostlarımızın yoğun ilgisi, destekleri ve güzel anılarla sona erdi.