Etkinliklerimiz

Sertab Erener Konseri

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği olarak 09 Mayıs 2018 tarihinde Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiyenin en güçlü seslerinden ve ülkemize Eurovision birinciliği getiren Sertab Erener ile konser düzenledik.

Protokol üyeleri ve eğitim gönüllüsü müzik severlerin yoğun ilgi gösterdiği konser, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği başkanımız Sayın Hale Konukoğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

Konukoğlu konuşmasında ; ‘’Kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız her etkinlikte derneğimizin vizyoner kişiliğiyle ilklere ev sahipliği yapmayı ve şehrimizde farkındalık yaratmayı ilke edindik.Bu öngörüden hareketle 2010 yılında Gaziantep’te ilk kez bir kış müzayedesi düzenleyerek ilk okulumuzun temellerini atacak cesareti kendimizde bulduk. Hemen arkasından yine ilk kez şehirde bir caz gecesi tertip ettik. 2013 yılında bundan 5 yıl önce şehirde ilk kez bir alışveriş şenliği düzenledik. Yaşadığımız şehirdeki birçok markayı ve şehir dışından gelen markaları Gaziantepliler ile buluşturarak hem şehir ekonomisini canlandırdık hem de dernek adına güzel kazanımlara sahip olduk. Yapılan etkinlikler böyle özenli ve iddialı olunca başarı da kaçınılmaz oldu. 1. okulumuz olan Şehitkamil Empati İlkokulunu böylelikle 2013- 2014 eğitim öğretim yılı içerisinde şehrimize kazandırdık.Durmadık, yorulmadık, devam ettik çünkü Empati için başarı bir yolculuktu, varış noktası değil. Bir yandan şehit ailelerimizin çocuklarına eğitim bursu desteğimiz devam ederken, valilik ile 2. okulumuz için protokol imzaladık. Bu süreçte  ilk defa Gaziantepte Bilkent ve Çukurova Senfoni Orkestralarını ağırlayarak klasik müzik severlerle bir araya getirdik.Ve bugün burada bir ilke daha ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadığımız bu gece; Türkiye’ye Eurovision ödülünü getiren sevgili Sertab Erener’i ağırlamanın heyecanını yaşamaktayız. Bizler Empati olarak Gaziantep’te farkındalık yaratarak neler yapılabileceğini kanıtlamak ve sorumluluk bilinci ile kalıcı eserler bırakmak üzere’’ Geleceğe Söz Verdik’’ . Sertab’ın da dediği gibi ‘’Mecbursun, mecbursun başka çaren yok’’ diyerek Gaziantep için elimizden geldiğince çalışmaya gayret ettik. Zor kadın değil, zorları başaran kadınlar olmaya çalıştık. 9 yıl önce çıktığımız bu yolculukta bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlara ben buradan teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bizler dernek olarak toprağa bir umut tohumu ektik, can suyunu verip büyüyüp yeşermesi için hayaller kurduk. Bizimle beraber Gaziantep halkı da bu fidana sahip çıktı ve şimdi koca bir ormana dönüştü. Umarım bu gece hepiniz hem her dakikadan bolca keyif alır, hem de eğitime vermiş olduğunuz destekten dolayı kendinizi huzurlu ve mutlu hissederek ayrılırsınız.’’ dedi ve konuşmasına gecenin sponsoru Türkiye Ekonomi Bankası AŞ’ye, işbirliklerinden dolayı Şehitkâmil Belediyesi’ne değerli protokol üyelerine, derneğimize destek veren tüm eğitim gönüllülerine teşekkürlerini sundu.

Sertab Erener’in güçlü yorumu ve birbirinden güzel şarkılarıyla renk kattığı bu muhteşem konser, dernek başkanımız Hale Konukoğlu’nun Sertab Erener’e gecenin anısına Gaziantepin yöresel bakır işi ile antep işi fular hediyelerini ve gecenin sponsoru Türk Ekonomi Bankası Güneydoğu Anadolu Bölge Direktörü Şinasi  Albayram’a teşekkür plaketini takdim etmesi ile sona erdi.