Projelerimiz

Empati Derneği’nden Onkoloji Hastanesi’ne Tam Destek

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği tarafından Onkoloji Hastanesi’nde inşa ettirilen kameriye Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun tarafından hizmete açıldı. Empati Derneği’nin Onkoloji Hastanesi’nin sürekli yanında olacağını ifade eden Başkan Pınar Topçuoğlu “Derneğimiz Onkoloji Hastanesi’nin genel ve bireysel ihtiyaçlarının karşılanması yönünde sürekli destek olmaya devam edecektir” dedi.

 

Gaziantep Üniversitesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren ve bölge illerine yönelik hizmetler gerçekleştiren Onkoloji Hastanesi’nin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan kameriyesi Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği tarafından yaptırılarak hizmete sokuldu. Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği tarafından inşası yaptırılan kameriyenin açılış törenine GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Onkoloji Hastanesi Baş Hekimi Prof. Dr. Levent Elbeyli, Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Gaziantep Şube Başkanı Vakfı Dr. Alâeddin Demircan, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Mustafa Özgün, Avukat Aysel Tokatlı, Empati Sosyal Sorumluluk Dernek Başkanı Pınar Topçuoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Yapılan kameriyenin gerek Onkoloji Hastanesi’nde yatan hastalar gerekse yakınları için büyük önem taşıdığına dikkat çeken GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun “Tıp Fakültesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Onkoloji Hastanesi Gaziantepli’lerin ortak eseridir. Bugün açılışı yapılan bu kameriye gerek hastalarımızın gerekse yakınlarının çok büyük ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Kurulduğu günden bu yana kamuoyunda varlığını ciddi çalışmalarıyla hissettiren Empati Derneği’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Amaçlarının toplumsal ihtiyaçların karşılanması yönünde projeler üretmek olduğunu ifade eden Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Pınar Topçuoğlu “Onkoloji Hastanesi ve özellikle burada tedavi gören lösemili hastalar bizler için en büyük hassasiyettir. Derneğimiz hastalarla sürekli birlikte olmakta ve özellikle çocuklarımıza destek olmaya çalışmaktayız. Bizlere böyle bir hizmet fırsatı veren Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Gaziantep Şubesi’ne teşekkür ediyoruz. Onların önerisiyle böyle bir çalışma yaptık ve bu önerilerinin ne kadar yerinde olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz” dedi. Düzenlenen törenle hizmete giren kameriyede lösemili çocuklar resim derslerini yaparak ilk kameriye faaliyetlerini gerçekleştirdi. Törenin ardından Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Pınar Topçuoğlu Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Gaziantep Şube Başkanı Dr. Alâeddin Demircan’a ve kameriye yapımında destek olan kurum ve kuruluşlara birer teşekkür plaketi verdi.