Etkinliklerimiz

10. Yıl Balomuzu Coşkuyla Kutladık

Empati Derneği 10 yaşında

Derneğimizin 10.yıldönümünü Teymur Otel’de gerçekleştirdiğimiz muhteşem bir balo ile kutladık.
Geceye protokolün değerli üyeleri Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül ve eşi, Hollanda Kraliyeti Ankara Büyükelçisi Ekselansları   Marjanne de Kwaasteniet  ve eşi, Gaziantep İl jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sayın Halil Uysal ve eşi, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Sayın Faruk Karaduman ve Eşi, Gaziantep Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Sayın Oya Alpay ve eşi, Gaziantep Şehitkamil Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Ceyda Gürsel katılarak bizi onurlandırdılar.

10.yil balomuz Flipper Swing Jazz grubunun birbirinden güzel parçaları ile başladı.

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hale Konukoğlu yaptığı açılış konuşmasında  “Bundan tam 10 yıl önce her eğitimli kadının Cumhuriyete ödenecek bir borcu var diye yola çıktığımızda tek bildiğimiz yaşadığımız kentimize hizmet edebilmekti ve bu sorumluluk anlayışı ile Empati Çatısı altında buluştuk.” dedi ve dernek olarak 10 yıldır yapmış olduğumuz projelerden bahsetti. Konukoğlu konuşmasını Mustafa Kemal Atatürk’ün “Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır. Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak etmektir” Bu ilkeden aldığımız güçle aydınlık bir gelecek için katılımcı, paylaşıma açık, bir dernek olarak çözüm odaklı projeler üretmeye Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine bağlı bireyler yetiştirmeye canla başla devam edeceğiz” sözleriyle sonlandırarak, 10 yıldır bizleri yalnız bırakmayan tüm destekçilerimize ve eşlerine teşekkür etti.

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Kurucu başkanı Pınar Topçuoğlu gecede yaptığı konuşmasında “10 yıldır emek verdiğimiz derneğin kurup bağışladığı 32 ve 48 derslikli Şehitkamil ve Şahinbey Empati İlkokullarında toplam 2.200 öğrencin öğrenim hayatına devam ediyor ve bu bizi çok gururlandırıyor.” dedi.

Konuşmasını Şehitkamil Empati İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Kaan Baydemir’in Almanya’da yapılan Baden Württemberg Competition piyano yarışmasında 50 yarışmacı 16 ülke arasından Avrupa Birincisi olduğunun duyurusunu yaparak sonlandırdı.

 

Gecede son olarak Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül söz aldı. Sayın Gül ”Gaziantep’in yüreği güçlü zihni güçlü kadınlarının kurduğu bu dernekte 10 yıldır neler yaptıklarını tanıtım videolarında da, bültenlerinde de gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizde bizlere sponsor olarak destek veren firma ve kuruluşlara teşekkür plaketleri takdim edildi.

Sanko Holding AŞ. adına Sayın Hakan Konukoğlu’na, Gulsan Holding AŞ. adına Sayın Vedat Topcuoglu’na, İconova firması adına Sayın Uğur Şireci ve Sayın Halit Acar’a plaketleri Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül tarafından,

Teb AŞ., Garanti Bankası AŞ., Akbank AŞ. adına Sayın Cengiz Konukoğlu’na ve Audi Acarsan firması adına Sayın Hamza Acar’a plaketleri İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sayın Halil Uysal tarafından,

DAP Yapı, İst-Life firmaları adına Sayın Naci Topcuoglu’na, Nurus Gaziantep firması adına Sayın Dinçer Uğurluer’e ve İmam Kayalı Oğulları Holding adına Sayın Alican Yılankırkan’a plaketleri İl Emniyet Müdürü Sayın Faruk Karaduman tarafından,

Torkut Ambalaj AŞ. adına Sayın Melike Ersoy Yüksel ‘e, Mesoest firması adına Sayın Beril Özlem Leylek’ e ve Mac Sankopark adına Sayın Ercüment Erdoğan’a plaketleri Hollanda Kraliyeti Ankara Buyukelcisi Ekselansları Marjanne de Kwaasteniet tarafından,

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına Sayın Oya Alpay ve Gaziantep Şehitkamil Belediyesi adına Sayın Ceyda Gürsel’e plaketleri kurucu başkanımız Sayın Pınar Topcuoğlu tarafından,

Gecenin sponsorları Sanko Park Avm adına Sayın Niyazi Büyükaksu’ya, By Mehmet Organizasyon adına Sayın Mehmet Tosunoğlu’na ve Thinkbig Creative adına Sayın Kenan Açıkgöz’e plaketleri Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hale Konukoğlu tarafından takdim edildi.

10. yıl balosu değerli müzisyen Burak Kut ‘un sahne alması ve birbirinden güzel şarkıları ile devam etti. 10. yıl pastamızı sevgili Burak Kut ile birlikte tüm dernek üyelerimizle ‘’Onuncu Yıl Marşı’’ eşliğinde kestik.

Gecenin sonunda Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hale Konukoğlu balomuza şarkılarıyla eşlik eden ve derneğimize destek olmak amacıyla herhangi bir ücret talep etmeden katılan değerli müzisyen Burak Kut’a teşekkür etti ve kendilerine hediyelerini takdim etti.

10.yıldönümümüzü pırıl pırıl ve büyük bir coşkuyla kutladığımız bu geceye katılarak bizlere destek olan değerli protokolümüze, eğitim gönüllüsü destekçilerimize ve dostlarımıza çok teşekkür ederiz. Nice 10 yıllara, iyi ki doğdun Empati….