Etkinliklerimiz

Şahinbey Empati İlkokulu’nun Resmi Açılışını Gerçekleştirdik

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği olarak, isim hakkını alıp 2017-2018 eğitim öğretim yılında  Milli Eğitime  bağışladığımız Şahinbey Empati İlkokulu’nun resmi açılış töreni Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül ve eşi Gülden Gül Hanımefendi, Sanko Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr Güner Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ve eşi Ülgan Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan ve Cengiz Konukoğlu, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü  Erdal Kılınç, protokolün değerli üyeleri, Şahinbey Empati İlkokulundan sınıf satın alarak destek veren  hayırseverlerimiz, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği yönetim kurulu ve dernek üyeleri, okul yönetimi, öğretmen, veli ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Gaziantep Valisi Davut Gül, törende yaptığı konuşmada sivil toplum örgütlerinin istikrarının çok önemli olduğunu belirterek, “Görüyoruz ki, EMPATİ Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’miz iki okul yaptırmış. Bunları kadınlarımızın yapması çok daha bir değerli ve güzel. Derneğimiz bunun geçici bir heves olmadığını bizlere gösteriyorlar” dedi.

EMPATİ Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Hale Konukoğlu ise 10 yıl önce 9 derslikli bir köy okulu hayali için çıkılan yolda Milli Eğitim’e iki okul kazandırmanın gururunu yaşadıklarına vurgu yaptı.Yeni neslin eğitimli yetişmesi için herkesin kendisini görevli ve sorumlu hissetmesi gerektiğine dikkat çeken Hale Konukoğlu, “Önceki dönem başkanımız Zeynep Konukoğlu yönetiminin temelini attığı okulun açılması bize nasip oldu. Üyelerimize çıktığımız yolda bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Şahinbey Empati İlkokulundan sınıf satın alarak bağış yapan hayırseverlere plaketleri protokolun değerli üyeleri tarafından takdim edildi.

Kurdele kesiminin ardından okulun toplu olarak gezilmesi ile açılış töreni sona erdi.

Bu gurur dolu günde açılışımıza katılarak, telgraf ve çiçek göndererek her zaman olduğu gibi bizi onure eden, protokolün değerli üyelerine, hayırseverlerimize, eğitim gönüllüsü dostlarımıza, açılış için bize destek olan Bilge arif organizasyon ve  Prowillprotc markasına gönülden teşekkür ederiz.

Eğitim yolunda birlikte yürümek dileğiyle…