Etkinliklerimiz

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Konseri

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği olarak 15 Mayıs 2017 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Ladies & Gentlemen İstanbul Korosu ile “İlahiler Senfonisi” konseri düzenledik. Şef Orhan Şallıel yönetimindeki orkestraya solist olarak Soprano Mine Kurtoğlu, Tenor Burak Kut, Bass Tuncay Kurtoğlu eşlik ettiler. İlahiler Senfonisinin düzenlemeleri Sayın Yusuf Yalçın tarafından yapıldı.

Açılış konuşmasında dernek başkanımız Zeynep Konukoğlu “Bu akşam dernek arkadaşlarım ve ben çok farklı duygular içerisindeyiz. 2009 yılında bir köy okulu kurmak hayali ile çıktığımız yolumuza 2 sene gibi kısa bir sürede 32 derslikli Empati İlkokulu’nu tamamlayıp Milli Eğitim’e bağışladık. Ama hayallerimiz bitmedi, Empati Okulu’nun açılış töreninde bakanımız Sayın Fatma Şahin hanımefendiye bir okul sözü daha verdik. Çok yakında protokolünü imzalayacağımız yeni Empati Okulu’nun haberini paylaşıyor olmak derneğim adına çok büyük bir gurur ve mutluluk. Bizlere verdiği destekten dolayı Gaziantep Valimiz Sayın Ali Yerlikaya’ya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’e bu özel gecenin ana sponsorluğunu üstlenen Sanko Holding adına burada bulunan kıymetli yönetim kurulu üyeleri Sayın Hakan Konukoğlu ve Sayın Cengiz Konukoğlu’na, bu organizasyonda bizimle işbirliği yapan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Ali Gür’e ve ayrıca adını burada sayamadığım sayısız empati derneği gönüllüsü kahramana gönülden teşekkürlerimi sunarım.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Dernek Başkanımızın ardından kürsüye davet ettiğimiz Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Mustafa Topçuoğlu eğitim adına yapılan bu organizasyonda bulunmaktan memnuniyeti dile getirdi ve projesine başlayacağımız yeni Empati Okulu’nun sınıf satışlarına derneğimiz adına destek verdi.

Değerli protokol üyelerinin ve yoğun bir izleyici kitlesinin katılım gösterdiği konser Çukurova Senfoni Orkestrası’nın sunumu, solistlerin eşsiz seslendirmeleri, Ladies & Gentlemen İstanbul Korosunun eşliği ile huzur ve keyif dolu duygularla sona erdi.

Konser bitiminde dernek başkanımız Sayın Zeynep Konukoğlu Soprano Sayın Mine Kurtoğlu, Tenor Sayın Burak Kut, Bas Sayın Tuncay Kurtoğlu ve orkestra şefi Sayın Orhan Şallıel’e teşekkür plaketlerini verdi. Plaket takdimi sırasında konuşma yapan sanatçımız Sayın Burak Kut Gazianteplilerden derneğimizin yeni yapacağı okul için destekte bulunmalarını rica etti ve eğitim adına yapılan bu organizasyonda yer almaktan mutlu olduğunu belirtti.

Gaziantep Üniversitesi rektörü Sayın Ali Gür derneğimiz adına Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası adına ÇDSO müdürü Sayın Artunç Çoruh’a, Ladies & Gentlemen İstanbul Korosu adına koronun kurucusu Sayın Çelik Kasapoğlu’na ve gecede söylenen ilahilerin düzenlemesini yapan Sayın Yusuf Yalçın’a teşekkür plaketlerini sundular.

Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Mustafa Topçuoğlu ise derneğimiz adına gecenin ana sponsoru Sanko Holding’i temsilen Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hakan Konukoğlu’na teşekkür plaketlerini sundular.

Bu organizasyonumuzda başta ana sponsorumuz Sanko Holding’e işbirliklerinden dolayı Gaziantep Üniversitesi’ne gecemize katılan değerli protokolümüze, projesine başladığımız yeni Empati Okulu’nun sınıf satışlarına destek olan Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Mustafa Topçuoğlu’na, sınıf satın alarak eğitime katkı sağlayan tüm bağışçılarımıza ve gecemize bağışta bulunan İmam Kayalı Oğulları Otomotiv’e, son olarak da bu muhteşem geceye katılarak bize destek veren tüm eğitim gönüllü Empati Derneği dostlarına gönülden teşekkür ederiz.