Etkinliklerimiz

Müzayede

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği tarafından yaptırılacak olan okula destek sağlamak amacıyla Akbank’ın ana sponsorluğuyla Sanko Holding, Gülsan Holding, Torkut Ambalaj ve The Anatolian Hotel’in sponsorluğunda gerçekleştirilen 1. Kış Müzayedesi büyük ilgi gördü.

2010’u eğitim yılı ilan ederek okul yaptırma kararı alan Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’ne destek sağlamak üzere Gaziantep’te De Müzayede tarafından gerçekleştirilen müzayedeye MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek’in de katılımıyla ilgi büyüktü. Gaziantep’in önde gelen sanayici ve iş adamlarının yoğun ilgi gösterdiği müzayedenin açılış konuşmasını yapan Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Pınar Topçuoğlu, eğitimin önemine değindi. Topçuoğlu, şunları söyledi:

“Kurulduğu ilk günden itibaren ait olduğu şehre ve ülkeye yeni heyecanlar, yeni ufuklar aşılamayı kendisine misyon edinmiş derneğimiz, bu gün sizlerle yeni bir heyecanını paylaşıyor. Sosyal sorumlulukları ve eğitime hizmeti kendisine amaç edinmiş bir dernek olarak yaptığımız saha çalışmaları sonucunda toplumumuzun öncelikli sorununun eğitim eksikliği olduğunu tespit ettik. Bizler, kaliteli ve doğru eğitimin sadece okullarda değil hayatın içinde, sosyal ve kültürel altyapının gelişmesi ile oluşacağı ilkesinden hareket ediyoruz. Bu ilke ışığında ‘Her alanda eğitim’ projesinin temellerini bu gün hep birlikte atıyoruz. Bu müzayedenin geliri ‘Her alanda eğitim’ projesi kapsamında şehrimizde yaptırılacak ilköğretim okulu için kullanılacaktır. Eğitimde başarının sadece öğrencilerin çalışması ile değil anne ve babanın eğitimi ile de ilişkili olduğuna inanıyoruz. Yaptıracağımız bu okulda, ana-baba okulu projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Anne ve babalara gece kurslarıyla eğitim vererek ailelerin ve öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlayarak yeni başarı öyküleri oluşturmak istiyoruz.”

Yapılan müzayedede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bağışladığı kravat, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu tarafından 6 bin TL’ye, MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek’in bağışladığı kravat ise Gülsan Holdig Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu tarafından 3 bin 500 TL’ye eğitime destek sağlamak amacıyla satın alındı.

Müzayede de ünlü sanatçıların film çekimlerinde kullandığı takı ve kıyafetler yanında Gaziantepspor, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin imzalı formaları da ilgi gördü.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim “Tasvir-i Hümayun  gibi önemli bir eserin Gaziantep’te kalmasını umut ediyorum” diyerek tablonun hikayesini müzayedeye katılan konuklarla paylaştı.

Tasvir-i Hümayun 9.000 TL açılış fiyatıyla

10.500 TL’ye 40 numaralı bayrağa satıldı.

Müzayedeyi yöneten Yalçın Deniz yılmaz Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’nu satış için kürsüye davet etti.

Artırmada “Gaza gelmeyin” diyen Konukoğlu herkesi kahkahaya boğdu.

ATATÜRK POSTERLERİNE BÜYÜK İLGİ

Müzayedede özellikle Atatürk portreleri yüksek fiyatlarla alıcı buldu. Berç Toraser’in kağıt üzerine suluboya Atatürk portresi 1600 TL açılış fiyatıyla 2000 TL’ye 9 numaralı bayrağa; Remzi Taşkıran’ın tuval üzerine yağlıboya Atatürk Portresi 1500 TL açılış fiyatıyla 10500 TL’ye 40 numaralı bayrağa; Remzi Taşkıran’ın tuval üzerine yağlıboya Atatürk portresi 1500 TL açılış fiyatıyla 2500 TL’ye 37 numaralı bayrağa satıldı.

Müzayedeye MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek eşi Esra Kara Şimşek ile katıldı. Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneğinin yaptıracağı okul için MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, müzayedeye kravatını bağışlayarak destekte bulundu.

Eğitime destek vermek ve okul yaptırmak icin Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği tarafından Gaziantepte ilk defa bir müzayede düzenlendi. Müzayedede çeşitli sanat eserleri ve değerli eşyaların yanı sıra Türkiye’deki bazı ünlülerin bağışladığı özel eşyalar da satışa sunuldu. Müzayedede bağış toplamak amacıyla satılan kurşun kalemleri alanlar arasında Ozansoy Mücevharat’tan gümüş aksesuar, Parla’dan pırlanta yüzük, Zeki Optik’ten saat ve tablolardan oluşan hediyeler davete katılanlar için şık bir sürpriz oldu

“Maliye Bakanı Mehmet Şimşek müzayedede satılmak üzere kravatını bağışladı. Şimşek’in kravatını 3500 TL’ye Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu aldı.”