Etkinliklerimiz

Nil Burak Konseri

Kokteylde derneğin kuruluş hedef ve amaçlarını kamuoyuyla paylaşılırken engelli küçük Meleğin 10 kıta İstiklal Marşı şiirini okuması duygusal anlar yaşattı.

Kısa bir süre önce kurulan Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin tanışma ve dayanışma kokteyline; AK Parti milletvekili Fatma Şahin, CHP milletvekili Akif Ekici, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Vali Süleyman Kamçı’nın eşi Ayşe Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Önder Büdeyri, Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer, Gülsan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topcuoğlu, Anneler Derneği Başkanı Süheyla Tahaoğlu, Şahinbey Lions Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Nazan Tuğsuz, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyon Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar ve çok sayıda davetli katıldı.

Ünlü ressamlardan İbrahim Asaf, Ivan V, Ali Candaş Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun resimlerinin de sergilendiği gecede, Gaziantep’te yeni bir başlangıç yapmanın kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Pınar Topçuoğlu, “Tanışma kokteylimize hoş geldiniz. Amaçlarımızı gerçekleştirmek için yola çıkan genç bir ekibiz. Toplumsal sorunlara çözüm ortağı olmak, eğitime yönelik projelerle toplumun refah seviyesini arttırmak, sosyal birey olma duygusunu ve duyarlılığını herkese aşılamak ve bizden sonraki nesillere örnek olmak amacı ile bir araya geldik.

Türkiye’de 8,5 milyon, Gaziantep’te ise 26 bin engellimiz var. Bu çarpıcı rakamlardan yola çıkarak, ilk sosyal sorumluluk projemizde tüm engelleri aştık, Gaziantep’in ilk ve tek olma özelliği taşıyan Engelli Basketbol Takımımızın ihtiyaç duyduğu basketbol oynamak için özel üretilen tekerlekli sandalyeleri almakla gerçekleştiriyoruz. Bu anlamlı günde bize maddi manevi desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

Geceye renk veren önemli etkinliklerden birisi de Şahinbey İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencisi olan ve hayata engelli olarak başlayan ancak okuma azmiyle engelleri aşarak kısa bir sürede okumayı yazmayı öğrenen Melek Tekatlı’nın okuduğu İstiklal Marşı oldu. Salonda bulunanların gözyaşları içerisinde dinlediği İstiklal Marşı’nın ardından herkes minik Melek’i dakikalarca alkışladı.

Geceye Empati Derneği’nin onur konuğu olarak katılan Nil Burak’ın seslendirdiği şarkılar damgasını vurdu. Sahne performansıyla dikkat çeken Nil Burak, şarkılarıyla konukları eğlendirirken geceye katılanlara unutulmaz dakikalar yaşattı. Salonda bulunan bütün konukların eşlik ettiği şarkılar ortamı daha da samimi hale getirdi. Gaziantep millletvekili Fatma Şahin ve bir çok konuk sahneye çıkarak Nil Burak’la birlikte “Bir Başkadır Benim Memleketim” şarkısını seslendirerek toplumun her kesimine birbik ve beraberlik mesajları verdiler. İlerleyen saatlerde Nil Burak’a katılımlarından dolayı Dernek Başkanı Pınar Topcuoğlu tarafından günün anısına bir plaket verildi.

Engelli insanlara yönelik katkılarından dolayı Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Pınar Topçuoğlu’na bir plaket sunan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyon Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar da, “Gaziantepliler Türkiye ve dünyaya örnek olmuş insanlardır. Böyle bir derneğin kuruluşu bizleri onurlandırmıştır. Derneğin ilk sosyal sorumluluk projesinin engelli sporculara yönelik oluşu ise ayrı bir güzelliktir. Başkanın şahsında bütün üyelerini kutluyorum” dedi.