Etkinliklerimiz

Prof. Dr. Ahmet Maranki ile Sağlıklı Yaşam Konferansı

GAZİANTEP (İHA) – Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin düzenlediği konferansta Prof. Dr. Ahmet Maranki Gazianteplilerle bir araya geldi.

Konferans öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Ahmet Maranki, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Topçuoğlu’na konferansı düzenledikleri için teşekkür ederek, “Türkiye’nin gözbebeği Gaziantep’te bulunmaktan dolayı çok memnunum. Gaziantep’e üçüncü kez geliyorum. Daha önce de konferans vermiştim. Gaziantep Türkiye’ye kattığı değerlerle oldukça önemli bir kent. Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin daveti üzerine eşim Elmas Maranki ile birlikte buraya geldik. Sağlıklı yaşamanın stratejilerini Gazianteplilerle paylaştık” dedi.

İnsanların kader ömürlerinin değişmeyeceğini ancak kaliteli yaşamanın mümkün olduğunu dile getiren Maranki, “Kaliteli ve sağlıklı nasıl yaşarız. Kalan ömrümüzü nasıl dik yürütebiliriz. Bunun stratejilerini ortaya koyuyoruz. Kalan ömrü kaliteli biçimde nasıl yaşarız bu konulurda bilgiler veriyoruz. Buradan büyük performansla çalışan sanayici ve işadamlarına sesleniyorum; kaliteli yaşamak mümkündür ama aklımızı kullanmamız lazım. Bunun başında da beslenme geliyor. 124 bin çeşit bitkinin gizli dünyasından insana faydasından tutunda renklerin, taşların, kokuların insana tesiri hakkında bilgileri paylaşıyoruz” diye konuştu.

Konferansın açılışında konuşan Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Topçuoğlu’da Prof. Dr. Ahmet Maranki’ yi Gazianteplilerle buluşturmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek katılımcılara teşekkür etti.
Açılış konuşmasının ardından Grand Otel’de düzenlenen “Sağlıklı yaşama merhaba” konferansına konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Ahmet Maranki, ‘Hangi gıdaları nasıl tüketmeliyiz? Sağlıklı ve kalıcı zayıflama yöntemleri, hangi bitkilerde hangi şifalar gizli? Kozmik ürünler nelerdir, faydaları nelerdir? Migren noktaları ve migren masajı, şifalı taşlar nelerdir? gibi konularda Gaziantepli katılımcılara bilgiler verdi.