Etkinliklerimiz

Prof. Dr. Mete Düren ile Tiroid Konulu Konferans

Yaşlıları Koruma Derneği ve Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği tarafından Türkiye Endokrin Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mete Düren’in katılımıyla ‘Tiroid Hastalıkları ve Tedavisi’ konulu konferans düzenleniyor.

Yaşlıları Koruma Derneği ve Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek olan konferansta Türkiye Endokrin Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mete Düren’in konuşmacı olarak katılacağı konferansta tiroid bezi ve görevleri, guatr, tiroid kanseri, hipotiroid, hipertiroid, Hashimoto, tiroid hastalıklarından korunma gibi birçok önemli konu ele alınacak.

Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı Ayşen Durucu ile birlikte konferans hakkında açıklama yapan Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Topçuoğlu, toplumsal konularda STK’larla işbirliği halinde faaliyet göstererek ortak çözümler üretmeyi hedeflediklerini belirterek, “Yapılan araştırmalar Türkiye’de her üç kadından birisinin bu hastalıktan şikayetçi olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda Gaziantep Yaşlıları Koruma Derneği’yle birlikte kadınlarımızı yakından ilgilendiren tiroid hastalığı ve tedavi şekilleri üzerine bir konferans düzenlemeye karar verdik. Türkiye Endokrinoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mete Düren’in konuşmacı olarak katılacağı konferansımız ücretsiz olarak halkımıza açıktır. Konferansta tiroid bezi ve görevleri, guatr, tiroid kanseri, hipotiroid, hipertiroid, Hashimoto, tiroid hastalıklarından korunma gibi konular ele alınacağı gibi bu hastalıkla karşı karşıya kalmış katılımcıların da sorunlarıyla ilgili konuşmacımız gerekli çözüm önerilerini sunacaktır” dedi.