Etkinliklerimiz

Vogue Söyleşi

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin “Bahara Merhaba” kahvaltısında, Beymen’in yeni sezon trendlerinin anlatıldığı “Vogue ile Stil Sohbetleri” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiden elde edilen gelir, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılacak.

Gaziantep Grand Otel’de gerçekleştirilen kahvaltıya Gaziantep cemiyet hayatından çok sayıda kadın katıldı. Vogue Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç ve Vogue Moda Direktörü Konca Aykan’ın konuşmacı olarak katıldıkları söyleşide Beymen’in yeni sezon trendleri tanıtıldı. Moda sohbeti ve soru-cevaplar eşliğinde devam eden program büyük beğeni topladı.

Konukoğlu: “Yeni yönetim olarak çıtamızı daha da yükselteceğiz”

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Zeynep Konukoğlu, yaptığı konuşmada, derneğin kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinde üyelerinin desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini vurgulayarak, “Sizlerden aldığımız güçle hayalimizi gerçekleştirme fırsatı bulduk.” dedi. Şehir merkezinde 24 derslikli Empati İlköğretim Okulu’nu yaptırdıklarını ve burada 800’den fazla öğrenciye eğitim sağlandığını anımsatan Konukoğlu, şunları söyledi: “Bu eğitim yuvasına yenilerini eklemek ve var olan okullarımıza destek olmak amacıyla yaptığımız çalışmalarımız her geçen gün devam ediyor. Bugün de burada bulanarak, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi’nde okuyan çocuklarımızın ihtiyaçlarına küçük de olsa katkı sağlamayı ümit ediyoruz.”

Başkanlık görevini devraldığı Pınar Topçuoğlu ve yönetimdeki tüm üyelere yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Zeynep Konukoğlu, “Yeni yönetim olarak çıtamızı her zaman daha yükseğe ve ileriye taşıyacağımızı bilmenizi isterim.” diye konuştu. Yeni yönetim kurulu üyelerini tebrik eden Pınar Topçuoğlu da konuşmasında, “Empati bizim gözbebeğimiz. Bütün dernek arkadaşlarımızın ve kurucu üyelerimizin emeği ile bugünlere geldik. Yeni ekibin çok daha başarılı olacağına ve derneği daha iyi yerlere getireceğine eminim.” diyerek, yönetime başarılar diledi.

İlkbahar-yaz modası

Bu yılın ilkbahar ve yaz koleksiyonlarında öne çıkan trendleri paylaşan Vogue Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç ise moda ile stil sahibi olmak arasında fark bulunduğunu ifade ederek, öncelikle kendisini iyi tanıyan kişinin kıyafetleri daha güzel taşıyacağına vurgu yaptı. “Kıyafetlerinizin sizi taşımaması lazım, sizin kıyafetleri taşımanız lazım. Kıyafetler kişiliğinizin önünü geçmemelidir.” diyen Domaniç, doğru kombini yapmanın önemine dikkati çekti. Trendlerin her sezon değiştiğini ifade eden Moda Direktörü Konca Aykan da bu yıl toprak, safari, doğayla uyumlu renkler ve pastel tonların hakim olduğu koleksiyonda çiçek trendleri ve baskıların moda olduğunu, günlük olarak jeanlerin kullanıldığını kaydetti.

Empati Derneği Başkanı Zeynep Konukoğlu ve Başkan Yardımcısı Hale Konukoğlu, Seda Domaniç ve Konca Aykan’a birer hediye takdim etti.