Etkinliklerimiz

6. Empati Alışveriş Şenliği

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin bu yıl 6.cısını gerçekleştirdiği Geleneksel  Empati Alışveriş Şenliği 4- 5 Aralık 2018 tarihlerinde Gaziantep Teymur Continental Otel’de gerçekleştirildi.

Alışveriş Şenliği Valimiz Sayın Davut Gül ve değerli eşleri Sayın Gülden Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, Gaziantep İl Jandarma Komutanımızın değerli eşi Sayın Şerife Uysal,Sanko Holding Onursal Başkanı Sayın Abdülkadir Konukoğlu, Sanko Üniversitesi Rektörü Sayın Güner Dağlı, Sayın Durmuş İşsever, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Sayın Hale Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Cengiz Konukoğlu Sanatçı Sayın Günseli Kato, Empati Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerimiz,Empati Okulları öğrencileri ve konukların katılımı ile gerçekleşen açılış kurdelesinin kesilmesiyle başladı.

Açılış Töreninde yaptığı konuşmasında Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Hale Konukoğlu, ‘’Eğitim yararına düzenlenen bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı onur duyduklarını söyledi’’ Konukoğlu konuşmasının devamında ise ; “ Gaziantep’te eğitim anlamında derneğimiz kanalı ile bir farkındalık yaratıldığına inanıyorum. Hem kadının gücünün hem de Gaziantep’in gücünün ortak platformda birleşmesi ile Empati Derneği’nin gücü daha da artıyor. Bizler çok şanslıyız ki Gaziantep gibi bir şehirde bu aktivitemizi gerçekleştiriyoruz. Şehrimiz bize bu anlamda çok sahip çıkıyor. Düzenlediğimiz alışveriş şenliklerinde her geçen yıl katılımcı sayımız artıyor, bu yıl da yine birbirinden değerli markaları ağırlıyoruz. Buna bağlı olarak Gaziantep, adını Türkiye arenasında çok daha iyi şekilde duyuruyor. Tüm katılımcılara bize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Empati Derneği Gaziantep’te eğitime destek olmaya her daim devam edecek. Dernek olarak şehrimizde bir farkındalık yarattığımıza inanıyorum. Dilerim ki bu tür etkinlikleri yapanların sayısı her geçen gün ülke genelinde artış gösterir. Unutulmamalıdır ki bir ülke için en fazla ihtiyaç duyulan şey daha fazla okulun açılması kültürlü ve bilgili bireylerin artış göstermesidir”, diye belirtti.

Konuşmasında “Empati Derneği’ni şahsım adına ve şehrim adına kutluyorum” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Sosyal sorumluluk projesinin tüm Türkiye’ye nasıl örnek olduğuna yönelik bir sorumluluktur bu. Yapılan çalışmanın sonunda şehir eğitimine katkı sunulabilmesi çok önemli. Her yıl Empati Derneği kendisini ve ekibini güçlendirerek yoluna devam ediyor. Gücümüzü sizlerden alıyoruz. Empati ismi çok anlamlı. Empati duygusunu tüm dünyaya yerleştirebilsek dünya kardeş olacak aslında. Derneğimizin yaptığı güzel çalışmalara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şehrin emini olarak hayranız. Sayın Valimizle birlikte Empati adına yapılacak tüm çalışmalarda yer alacağımızı bilmenizi istiyorum. Şehir dışından gelen misafirlerimiz ve çok önemli markalar var. Marka şehirde önemli markalarla bir araya gelmek bizlere güç veriyor” ifadelerini kullandı.

Şenlikte konuşan Vali Davut Gül ise Empati Derneği’ne teşekkür etti. Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneğinin, çok önemli bir dernek olduğunu ifade eden Vali Gül, “Empati Derneği beni ziyaret ettiğinde gerçekten şaşırmıştım. İki okul yapılmış milli eğitime teslim edilmiş ve bunu yapanlar ise tamamen kadınlar. Ben tebrik ediyorum kendilerini. Genelde sivil toplum anlayışı ülkemizde yerleşmemiştir. Sivil toplum örgütleri normal şartlarda kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan yerlerdir. Bu derneğin sadece kadınlar tarafından yürütülüyor olması da ayrı bir onur kaynağıdır. Empati çok önemli bir dernek. Bizim hayırseverlere ihtiyacımız var. 70 tane daha hayırsevere ihtiyacımız var. Bu duyarlılığı yakaladığımız sürece Gaziantep’in eğitim sorunları ile mücadele edebiliriz. Destek veren tüm üyelere ve derneğimize yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılış töreninin ardından protokolumuzun değerli temsilcileri başkan Hale Konukoğlu ve yönetim kurulu eşliğinde Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen markaların stantlarını ziyaret ettiler

6. Alışveriş Şenliğin’den elde edilen gelirin yeni eğitim projelerine kullanılacağı etkinliğe bu yıl Sponza, Kutnia. Noella, Nolte Mutfak, Üsküdar Antik, Bobbi Brown& La mer, Cerceylan, Hivda Karakoç, C&M Hayal Evi, Ottica Optik , Vlove Çikolata, Derya Aykılıç Mücevher ,Gülsoy Kuyumculuk, Escada,  Ender Kuyumculuk, Sister’s Home Boutique. Punto by Esra İnceefe, Hk Wishlist, Ara Collection, Aypen Accessories& Pie’Not, Ayşe Rodoslu, Edwards, Butik Ayna, Decorey, Di Project, Dreamshandsmade, E26 ,Geo Global Eğitim Organizasyonu, Glam by Burcu  , Glowing Diaries , Deniz Samlı Handmade Design ,Kalori Gıda, Modart Mimarlık, Navet by Ersin, Nuu Atelier , Opium Takı  ,Perspective Ponponiere, Prenses Tasarım, Seda İnan, Selin Ecer, Sorbe’ , Swarovski,S -Life,Tülin Seramik,Yaya Boutique ,Zerender’s Umbrella markaları stand kurarak eğitime katkı sağladılar.

Şenliğin 1. Gününde Lüks Marka Danışmanı ve Mücevher Yazarı Özlem Güsar ‘’ Mücevher Efsaneleri’’ konulu söyleşisi,2. Gününde ise Sanatçı Günseli Kato sanat dolu söyleşileri ile renk kattılar.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği 6. Geleneksel Empati Alışveriş Şenliği, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Sayın Hale Konukoğlu, yönetim ve dernek üyelerinin, katılan markalara teşekkür belgelerini takdim etmeleri ile son buldu.