Etkinliklerimiz

Ata’ya Saygı Sergisi

Empati Sosyal Sorumluluk Derneği ve Gaziantep Genç İşadamları Derneği’nin ortak gerçekleştirdiği, Gaziantepli birçok sanatseverin koleksiyonlarından oluşan ”Ata’ya Saygı Sergisi” Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde 10 Kasım Cumartesi saat 15:00 itibarı ile kapılarını ziyaretçilerine açtı.

‘’Ata’ya Saygı Sergisi’’nin açılışı Gaziantep 5.Zırhlı Tugay Komutanı Sayın Şefik Atak, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, Büyükelçi Sayın Adnan Keçeci, Gaziantep İhracatçılar Birliği Koordinatör Başkanı Sayın Fikret Kileci, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Sayın Hale Konukoğlu, GAGİAD Gaziantep Genç İş Adamları Derneği Başkanı Sayın Bora Tezel ,GAGİAD Gaziantep Genç İş Adamları Derneği Kadın Kolları Başkanı Sayın Müge Tezel , serginin küratörü ve Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkan Yardımcısı  Sayın Ceren Uğurluer’in kurdele kesimi ile yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, açılış törenindeki konuşmasında ” Başkomutanımızı, Başöğretmenimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. O’nun en büyük eseri Cumhuriyetimizdir. Ata’mızın benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır”. Sözünü hatırlatarak, Cumhuriyetimize sahip çıkmamız gerektiğini vurguladı. Ayrıca Empati Sosyal Sorumluluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hale Konukoğlu ‘na ve Gaziantep Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel’e Atamızı anmak amacı ile Gazianteplilerle böylesine güzel ve anlamlı sergiyi buluşturdukları için teşekkür etti.

Empati Sosyal Sorumluluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hale Konukoğlu yaptığı açılış konuşmasında; ”Bu anlamlı günde Gaziantep Genç İşadamları Derneği ile birlikte en kıymetli misafirimizi ağırlıyoruz. Hep beraber bu gururu, bu keyifi sergi açılışından sonra da yaşayacağız. Bu vesile ile başta Gaziantep Büyükşehir Belediyesine ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Gaziantep Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ise törendeki açılış konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Bugün hepimiz için çok anlamlı ve duygu yüklü bir gün. Atamızın ebediyete intikal edişinin 80. Yıl dönümünü bu sergi ile anıyoruz. Bu güzel sanat merkezini bize kazandırdığı için başta Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, katılımlarından dolayı 5. Zırhlı Tugay Komutanı Şerif Atak’a, Büyükelçi Adnan Keçeci’ye, GAİB Başkanı Fikret Kileci’ye ve serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Ataya Sergi açılışında, bu sergiye kişisel koleksiyonlarından resim vererek  destek olan tüm koleksiyonerlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

10- 20 Kasım 2018 arasında açık olacak olan Ataya Saygı sergimiz birbirinden güzel resim ve tablolarla ziyaretçilerini bekliyor.